Gada labākā islandiešu filma «Auni» kinoteātros «Kino Bize» un «KSuns»

No piektdienas, 4. decembra, Latvijas kinoteātros sāks rādīt islandiešu režisora Grimura Hakonarsona traģikomēdiju «Auni» (Hrútar), kas izvirzīta Eiropas Kinoakadēmijas galvenajai balvai par gada labāko filmu. Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā filma «Auni» bija iekļauta festivāla oficiālā konkursa programmā un saņēma starptautiskās žūrijas īpašo atzinību par «nevainojamu kinematogrāfisko redzējumu un režijas mākslu».

Brāļi Gumi un Kidi ir aitkopji, kas lepojas ar labākajiem ganāmpulkiem Islandē. Lai gan brāļus vieno nodarbošanās un viņu aitas – kopīgs sencis, abi nav runājuši jau gadu desmitiem. Kad Kidi ganāmpulks inficējas ar nāvējošu slimību, un valdība nolemj, ka visas aitas jāiznīcina, brāļiem jāpārvar nesaskaņas, lai novērstu katastrofu un glābtu savas saimniecības. Bruņojušies ar bisi un izdomu, Gumi un Kidi ir gatavi visam. Pieredzējušā dokumentālista Grimura Hakonarsona otrā spēlfilma ir sirsnīga traģikomēdija par cilvēkiem un auniem, kas ieguvusi Kannu kinofestivāla balvu «Un Certain Regard» programmā, kurā apkopoti festivāla neparastākie un oriģinālākie darbi.

Filma «Auni» ir ieguvusi vairāku festivālu galvenās godalgas, kā arī izvirzīta Eiropas Kinoakadēmijas galvenajai balvai par 2015. gada labāko filmu un nosūtīta uz Oskariem kā Islandes nominācija labākajai filmai ārzemju valodā. Filma tiek demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.