Oltes filma «Dubultie svešinieki» ieguvusi balvu festivālā Gruzijā

Režisora Uģa Oltes filma «Dubultie svešinieki» ieguvusi Gruzijā notiekošā starptautiskā dokumentālo filmu festivāla «CineDOC-Tbilisi» balvu, liecina informācija festivāla mājaslapā. Filma uzvarēja sadaļā «Focus Caucasus». Savukārt galveno balvu festivālā starptautiskajā sacensībā ieguva slovāku režisora Miro Remo filma «Comeback».

«CineDOC-Tbilisi» norisinājās no 21. līdz 25. oktobrim.

Filma «Dubultie svešinieki» ir Latvijas un Gruzijas kopražojums. Pasaules pirmizrādi filma piedzīvoja Batumi kinofestivālā Gruzijā, kur tika godalgota kā labākā dokumentālā filma.

Režisors stāstījis, ka filma ir mēģinājums kaut kur pasaulē atrast «greizo spoguli», kas ļautu paskatīties uz savu zemi, uz etnisko un nacionālo situāciju Latvijā. «Tādu vietu atradām Gruzijas dienvidos Armēnijas pierobežā. Tiesa gan, tur etniskie un sociālie faktori atklājas krietni pārspīlētākā formā, jo reģionā dzīvo 90% armēņu un tikai 10% gruzīnu,» skaidrojis Olte.

Pie filmas skanējuma strādājusi grupa «Instrumenti».

Filma «Dubultie svešinieki» ir atlasīta dalībai starptautiskajā Amsterdamas dokumentālo filmu festivālā (IDFA), kas tiek dēvēts par «dokumentālo filmu Kannām» īsmetrāžas žanrā.